Ankara
Ankara
+90 532 577 47 80 7/24 2.Cd. 56.Sk. 8/A Bahçelievler / Ankara

Klozet,Logar,Pis Su Tıkanıklığı

Pis su gideri olarak bilinen gider hatları; tuvalet, lavabo, banyo gibi kullanım sonrası tahliye edilmesi gereken pis suyun atılmasını sağlayan gider hatlarıdır. Bir dairenin pis su gideri boruları, birbirine bağlıdır ve ana gider borusunda kesişirler. Ana gider borusu ise kanalizasyon sistemine bağlıdır. Bazı binaların kendine ait logar kuyusu bulunurken, daha ufak binaların pis su gider borusu doğrudan belediyenin kanalizasyon sistemine bağlıdır.

Pis Su Gideri Tıkanıklığının Nedenleri

Atık su boruları ihtiyaç durumuna göre geniş çaplı veya daha ufak çaplı olarak döşenir. Lavabolardaki atık suyun tahliyesi daha az olduğu için, çapı ufak olan pimaş boruları kullanılır. Tuvaletlerde ise atık suyun tahliyesi daha fazla olduğu için geniş çaplı atık su boruları kullanılır. Pis su borusunun çapı ne kadar geniş olursa olsun, belli başlı nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir.

  • Duşa kabinin pis su gideri tıkanıklığının nedeni çoğu zaman dökülen saçlarımızdır. Bunun dışında sabun atıkları da duşa kabin atık su borularını tıkayabilmektedir.
  • Küvetlerin atık su boruları da dökülen saçlardan ve vücut kıllarının pis su giderine girmesinden tıkanabilmektedir.
  • Banyo lavabolarında tıkanıklığın sebebi ise atık su giderine attığımız sakal kıllarıdır. Ayrıca sabun atıkları yine lavaboların pis su giderlerini tıkayabilmektedir.

Ankara’nın Her Bölgesinde Hızlı Servis Desteğiyle Bir Telefon Kadar Yakınız !

 +90 532 577 47 80  Telefondan Ulaşabilirsiniz